Rok szkolny

Plan lekcji

już wkrótce!

Sekretariat, dyrekcja

Sekretariat szkoły czynny jest od pon. do pt. w godz. 8:15 – 15:30. Z dyrekcją szkoły można się umawiać na spotkania przez sekretariat.

 

edukacja alternatywna Warszawa

Psycholog, pedagog

W naszej szkole pracuje zespół psychologiczno-pedagogiczny, który pomaga uczniom, nauczycielom i rodzicom rozwiązywać wszelkie trudności natury psychologicznej i pedagogicznej, które pojawią się w trakcie naszej współpracy. Każdy z członków zespołu w razie potrzeby spotyka się z rodzicami w ustalonych godzinach.

W skład zespołu wchodzą:

Paulina Długosz – psycholog
Katarzyna Gmiterek Łysiak – psycholog
Marta Chrzanowska – nauczyciel wspomagający, terapeutka pedagogiczna

Marta Sowińska – terapeutka pedagogiczna
Agata Rudzka – logopeda
Dorota Perzyna – nauczyciel wspomagający, logopeda

I Komunia Święta

Corocznie przygotowujemy uczniów klas II do I Komunii Świętej. W ramach przygotowań odbywają się lekcje religii prowadzone metodą montessoriańskiej Katechezy Dobrego Pasterza, której głównym celem jest pomoc dzieciom w nawiązywaniu osobowej relacji z Jezusem Chrystusem – Dobrym Pasterzem.

Stałym elementem przygotowań jest Msza Święta z nauką odprawiana w każdy I piątek miesiąca rano, dla całej szkoły. Eucharystia jest sprawowana na zmianę: w parafialnym kościele i w naszej szkole. Mszę Świętą odprawia nasz ksiądz kapelan Paweł Sobstyl.

Przygotowania obejmują też 4 spotkania dla rodziców, w tym jedno organizacyjne i trzy formacyjne. Spotkania prowadzą katechetka i ksiądz kapelan.

podstawowa szkoła katolicka Warszawa

Biblioteka

W szkole działa biblioteka. Dopiero gromadzimy księgozbiór, obecnie liczy on ok. 800 tomów i jest to początek. Wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób chcieliby się przyczynić do rozwoju naszej biblioteki bardzo prosimy o kontakt z dyrekcją szkoły.

Szkoła Podstawowa Montessori im. św. Urszuli Ledóchowskiej

ul. Czerniakowska 128
00-454 Warszawa

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek
 w godz. 7.30 – 17.00

sekretariat:
poniedziałek - piątek
 w godz. 8.15 – 15.30